Aktuality

04.05.2018

Dnes jsem doplnil obrázky z Jablonného v Podještědí ...


Přibylo několik dalších snímků baziliky.
Vložil jsem tři objekty:
- kaple sv. Wolfganga
- valtínovský kostel
- kalvárie u u kostela u Velkého Valtínova
Také jsem obnovil obrázky sloupu Krista Salvátora.

25.03.2018

Po zimním spánku

Zpracoval jsem podzimní snímky z Děčína a okolí. Nyní jsem je vložil na web. Můžete zalistovat, zda najdete, co vás na tomto místě zajímá.

30.06.2017

S odřenou bradou

Před hodinou jsem vložil na web poslední připravenou fotku. Doufám, že vám přinesou inspiraci. Přeju hezkou dovolenou.

13.06.2017

Dnes to spouštím.

Slíbil jsem nový region. Ti, kteří se zamysleli nad ohlášením a kteří tipovali Máchův kraj, nemýlili se.

Už mám šuplík plný nových fotek a papíru s popisy objektů. Dnes jsem už několik objektů na prst vložil. Následující dny budou nové stránky webu přibývat. Teď už budu jenom vyprazdňovat šuplík. Kalows

18.03.2017

Co nás čeká

Tak jako vloni i předloni jsem se i letos rozhodl zmapovat na našem webu další region. Bude navazovat na současné regiony mapované na prstu. Nechám vás trochu v napětí. Ale jistě sami odhadnete kam mířím, když vám ještě napovím, že se budu pohybovat v romantickém prostředí. Zveřejním vše najednou po shromáždění fotografií. Určitě chci tento záměr dokončit před prázdninami, ale netroufnu si zatím odhadovat, jak dlouho mi bude vše trvat. Kalows

04.03.2017

Lomnice a Tábor

Dali jsme na příznivou předpověď počasí a vyrazili jsme do Lomnice nad Popelkou a na horu Tábor. Tentokrát nám počasí přálo. Už připravuju další fotky na web. Kallows

25.02.2017

Zrada v Podkrkonoší

Další cestu jsme naplánovali do Podkrkonoší, konkretně do Miletína, Lanžova, Chotěborek, Dubence a Velichovek. Počasí nám po poledni přestalo přát. Chotěborky a Velichovky zatím na webu nebudou. Kalows

28.01.2017

Okolí Sobotky

Přežili jsme syrové lednové dny. Na dnešek hlásili, že bude příznivější počasí. Vyrazili jsme do Vesce u Sobotky, Nepřívěci a Libošovic. Udělal jsem tam kromě jiného kolekci pěkných a zachovalých roubených chalup. Kalows

17.12.2016

Zimní procházka Nové Paky

Můj odhad průběhu rekonvalescence se neshodoval úplně se skutečnosti. První fotky jsem pořídil v polovině prosince. Cítil jsem, že zvládnu procházku po Nové Pace a následně i prohlídku místního Suchardova domu. Něco na webu přibude ještě letos.

27.09.2016

Operace

Dnes mě propustili z nemocnice. Dal jsem si vyměnit kyčel. Bude chvíli trvat, nežli budu chodit tak, abych došel na místo a tam ustát fotografování. Do konce roku nečekejte na prstu nové přírůstky. Kalows

25.06.2016

Brzy to bude hotové

Dnes mohu napsat, že jsem Dolní Pojizeří zpracoval tak, že nové stránky už teď mohou být přínosem. Ještě neobsahují úplně vše co jsem tam chtěl umístit. Do konce měsíce by se mělo zadařit.

Přeju hezké léto i vandry, dovolené a ...

08.06.2016

Příprava na Dolní Pojizeří

Neumím sedět v křesle a spokojený s obsahem stránek a jejich vzhledem jsem vždy jenom krátce. Mohli jste si všimnout, že jsem změnil region Orlické hory na Orlické hory a Podorlicko. Provedl jsem to, protože připravuju region Dolní Pojizeří a protože nechci upravovat celý vzhled stránek. Zakrátko bude připojen obsah Podorlicka k regionu Orlické hory. Pak bude přesunuto centrum Bakov nad Jizerou do Pojizeří. Pak se budu přidávat nový obsah. Chci, abyste měli další inspiraci na letní sezonu. Uložil jsem si lhůtu k dokončení do konce června. Můžete tedy sledovat přírůstky den ode dne.

Přeju vám příjemné prožití prázdnin.

06.07.2015

Dárek na prázdniny

Včera jsem dokončil další změnu na PRSTu. Zatím jsem opomíjel zajímavá místa bezprostředně pod Lužickými horami. Rozšířil jsem proto Region Lužických hor i o Podluží. Nacházi se zde mnoho zajímavých památek, zejména v Rumburku a Šluknově. Naopak doplněná oblast neskýtá tolik přírodních zajímavostí jako hory. Vím o několika dalších zajímavých místech v Podluží, časem, jak budu schopen je navštívit, přibude zde ještě několik galerií.

Přeju vám hezké letní zážitky.

Kalows

14.06.2015

Responzivní design

Od pátku jste mohli registrovat poměrně dost závad ve funkci PRSTu, ale také jste mohli pozorovat, že vady jedna po druhé postupně mizejí. Obměňoval jsem významný podíl kódů stránek. Omlouvám se za tento stav.

PRST vznikal jako aplikace pro stolní počítače, protože jsem chtěl uveřejňovat obrázky tak velké, aby co nejlépe zobrazovaly skutečnost. Vypovídací schopnost závisí i na velikosti snímku.

Nyní jsem se rozhodl vyjít vstříc majitelům přenosných zařízení, která si mezi uživateli našla velkou oblibu. Mnohá z nich však mají rozlišení, které zobrazovalo obsah PRSTu velmi nepřehledně. To je důvod, proč jsem se rozhodl postupně přizpůsobovat stránky přenosným zařízením.

Dnes již půjde zobrazovat PRST na tabletech i na malých a starších noteboocích. Ani na majitele mobilních telefonů nezapomínám. Dá mi to ještě dost práce dosáhnout přizpůsobení PRSTu jejich malému rozlišení. Do začátku prázdnin to asi nestihnu.

Již jsem se zmínil o vlivu rozlišení displaye na zobrazení stránek. S přizpůsobováním webu malé ploše zobrazovače souvisí ještě jedna nepříznivá vlastnost. Aby byly stránky přehledné i na malých plochách, musel jsem obsah stránek omezit. Z omezených aplikacích vypouštím informace, které považuji za méně významné. Možnost prohlížení PRSTu kdekoli, kde je signál, tyto nedostatky určitě vyváží.

20.05.2015

Načítání galerie

Po operaci kolene jsem se dostal do lázní. Tam jsem byl nucen používat mobilní připojení. V místě bylo připojení nekvalitní. Těžko se mi říká díky, ale budiž, díky tomu jsem poznal, jak pomalu líný internet zobrazuje moje galerie. Snažím se prezentovat větší obrázky. Fotografie např. ve formátu 360 x 240 px by neměly dostatečnou vypovídací schopnost. Nenašel jsem jinou cestu ke zlepšení, než změnit způsob načítání obrázků.

Když dnes nahlédnete do galerie, uvidíte okamžitě změny ve vzhledu. Především nenajdete lištu s náhledy. Vypadala efektně, ale vyžadovala současné načtení všech obrázků. Po úpravách se obrázky načítají po jednom. Doba načtení se tím zkracuje.

Budu rád, budou-li se vám tyto změny budou líbit.

Kalows

16.10.2014

Nový region Podralsko

Plním starší slib a navazuju na příspěvek z 5. května 2014. Vytvořil jsem nový region Podralsko.

Tento region o sobě dává výrazně vědět. Zůstalo na mém zvážení, jak se vyrovnat se sousedními regiony a jak vymezit hranice.

Zařadil jsem do něho centra Osečná a Stráž p.R. a dále také některá místa z regionů Cvikov a Nový Bor. Kromě těchto přesunů je podstatné především to, že přibyly zajímavé fotografie ze Zákup a České Lípy i okolí.

Jsem rád, že jsem to stihl tak, abyste měli inspiraci pro podzimní výlety.

05.05.2014

Nové centrum

Dnes jsem se odhodlal provést změnu v organizaci PRSTu. Ta má vliv i na navigaci. Vytvořil jsem nové centrum. Je to Osečná.

Zatím pod ním nenajdete nové objekty. Jsou zde soustředěny objekty z Osečné i okolí. Před vznikem nového centra byly tyto objekty zařazeny pod centra Český Dub a Hamr na Jezeře.

Toto řešení se mi jeví jako přirozenější s ohledem na jejich polohu v krajině i na skutečnost, že Osečná s lázněmi Kundratice má charakter turistického centra. Dalším důvodem je připravovaná další změna podobného charakteru, která bude rozsáhlejší a která provedenou změnu vyžaduje.

O nové změně budu informovat bezprostředně po provedení.

01.12.2013

Vánoční nadílka

Dlouho jsem nevložil žádné novinky. Leží v šuplíku. Počínaje dneškem je začnu zpracovávat, až do konce roku vás asi při každé návštěvě potěší další přírůstky.

V létě jsem se rozhodl provést významné úpravy. Nebyl to až tak pracný úkol, ale bránil mi v tom neuvěřitelný řetěz komplikací, které neměly nic společného s webem a které jsem musel řešit přednostně. Omlouvám se. Dnes přes noc a po ránu jsem úpravy dokončil.

Již uvidíte, jak vše dopadlo. Postupně, jak budu publikovat naše nové fotografie, budou se zobrazovat ve větším formátu. Počet snímků v galerii již není omezen. Nečekejte však, že budou mít všechny objekty bohatou fotogalerii. Tam, kde nemá smysl pořizovat více snímků, bude i nadále publikován třeba jen jeden obrázek. Nové fotografie i nadále můžete prohlížet přes nabídku Novinky.

12.07.2013

Poslední přírůstky

Pravidelní návštěvníci asi vědí, jak se obsah PRSTu mění. Občasné návštěvníky i úplně nové upozorňuji, že jsem v uplynulých dvou měsících jezdil víc než mohu v jiných obdobích a že díky tomu přibylo poměrně dost fotografií.

Chcete-li si prohlédnout jenom přírůstky, klikněte v hlavní nabídce "Novinky" a poté si zvolte Novinky za posledního čtvrt roku. Snad vám přírůstky udělají radost.

Teď se na chvíli odmlčím, stavím plot.

Kalows

17.03.2013

? Přidej na Seznam ?

V pravém dolním rohu titulní stránky je ikonka + Přidej na Seznam.cz . Tato služba vám umožní přidat si na první stránku Seznamu novinky z RSS kanálu. Může ji využít každý, kdo má na Seznamu mailovou schránku. Jak na to?

- klikněte na ikonku
- v otevřeném okénku se přihlašte
- potvrďte tlačítkem Přidat si obsah
- ukončete tlačítkem Uložit nastavení

Jsou tam?
Stejně si můžete nastavit zobrazení RSS kanál stránek LEST.

Když se budete chtít novinek zbavit, klikněte na titulní stránce Seznamu na Nastavení.

02.03.2013

GPS na pokračování

Dnes jsem dokončil počáteční etapu vkládání GPS souřadnic. Ty jsou připojeny ke všem objektům, které jsou vyobrazeny alespoň na jedné fotografii. Tento výběr jsem použil, protože jsem velkou část fotografií pořizoval sám. Znalost okolí mi pomohla rychle nalézat polohu objektů v mapách. Přestože ještě některé objekty souřadnice nemají, souřadnice má 82.4% objektů. Další budu postupně přidávat, především při vkládání fotografií.

22.02.2013

Co najdete v okolí

V noci jsem rozchodil další funkci na našem webu. Najdete ji při listování mezi objekty a obsluhuje objekty s přiřazenými GPS souřadnicemi. Při listování mezi objekty najdete pod souřadnicemi tlačítko "Okolí". Po kliknutí se vám otevře nové okno s volbou největší vzdálenosti od objektu. Můžete volit mezi různými vzdálenostmi od 3 km do 50 km. Po volbě se vám zobrazí objekty, které splňuji podmínku a které mají přiřazené GPS souřadnice. Tí jsem zatím vyčerpal své nápady na využití GPS souřadnic.

11.02.2013

Propojení s Mapy.cz

Souřadnice GPS jsem využil i k zobrazení polohy objektu v mapě. Náš portál při zobrazování spolupracuje se službou Mapy.cz . Stav, ke kterému jsem dospěl, považuji za první krok. I nadále na tomto tématu pracuji.

30.01.2013

Lednové změny

Dnes jsem uvedl do provozu možnost zobrazování GPS souřadnic v přehledech objektů. Prozatím objektů s polohou určenou souřadnicemi najdete málo. Budu je doplňovat podle možností. Chci k tomu využívat aktualizace popisu objektů i vkládání fotografií. Také samozřejmě počítám s průběžným vkládáním. Doufám, že v sezóně již bude hodně popisů upřesněno.

V průběhu měsíce jsem rozchodil RSS kanál. Protože PRST není zpravodajský portál, novinky se na něm rodí pomaleji. Stačí když kanál otetvřete jednou za týden až dva. Můžete být překvapeni. Změny obsahu i jeho aktualizace provádíme často v kampaních. Tak vás zejména v turistické sezóně může překvapit, že na vás kanál vychrlí mnoho novinek.

20.11.2012

LEST: Legendy a Stati

Vytvořil jsem stránky Legendy a Stati. Není to nový projekt, pouze jsem osamostatnil příspěvky pod samostatnou doménu. Vedla mě k tomu myšlenka, že PRST je především turistický průvodce, zatím co různá vyprávění a popisy mohou zajímat mnohem širší okruh návštěvníků.
Všechny funkce i obsah jsem zachoval. Zvolil jsem způsob navigace mezi oběma produkty tak, aby se nezměnilo otevírání příspěvků z PRSTu ani návrat na PRST. Přechod mezi dvěma doménami nebudete ani vnímat. Věřím, že budete spokojeni.

18.09.2012

Havárie

V sobotu 15.9.2012 v noci jsem zjistil havarii archivu fotografií. Ti kteří náš web navštívili během provádění oprav, poznali, že je skutečně rozsáhlá. Za pomoci pracovníků helpdesku hostitele Savana
jsem po více než dvoudenní práci problém odstranil. Omlouvám se všem, kterým se během oprav nezobrazovaly všechny obrázky korektně. Budu pracovat na dalších úpravách portálu, tak abych případné problémy zachytil co nejrychleji. Děkuju za pochopení.

Kalows

05.08.2012

Fórum Turistů

Postupně stoupá návštěvnost našich stránek, proto jsme se rozhodli vytvořit fórum turistů. Jako jiná fóra, stejně i naše bude sloužit k vzájemné výměně názorů a poznatků mezi návštěvníky těchto stránek a autory. Zatím si jiné cíle neklademe, vaše názory nám jistě pomohou hledat další cesty ke zlepšování stránek i fóra.

24.06.2012

Málo bylo změn

Je to pár dnů, kdy jsem vám sliboval pokoj od novinek. Řekl jsem si, že náš turistický průvodce má vyhovující podobu a poskytuje dostatek služeb. Myslel jsem si, že bude následovat období, kdy se budete nerušeně věnovat poznávání, kdy budete vyhledávat přírodní krásy a památky i tipy na výlet. Opak je pravdou. Včera prožil PRST další nenápadnou, nicméně zajímavou, změnu. Pokud si otevřete některý z příspěvků, uvidíte v textu i modře zvýrazněné odkazy na některé objekty. Ty vám otevřou zobrazení odkazovaného objektu. Otevřený text neztratíte, při uzavření zobrazovací stránky se vrátíte na otevřený příspěvek. Kalows

20.06.2012

PRST změněn

Upozorňoval jsem v předešlém příspěvku, že turistický průvodce PRST projde rozsáhlejšími úpravami. Většina z nich je neviditelná, slouží ke snadnějšímu provádění změn na našich stránkách. Přesto najdete tři zřetelně viditelné změny. Je to nová stránka s odkazy a oddělení novinek od vyhledávání objektů. Novinkám je věnována samostatná stránka. Třetí změnou je volba regionu již v levém sloupečku úvodní strany. Děkuju vám za trpělivost. Kalows

08.06.2012

Změny na PRSTu

Omlouvám se vám za krátkodobé výpadky některých funkcí našeho průvodce. V současnosti PRST prožívá změny, od kterých si slibuji snadnější orientaci na stránkách, to už začíná být zřejmé, ale i zjednodušení jejich správy. Prosím Vás o trpělivost, snažím se, aby vám náš turistický průvodce zase brzy sloužil naplno. Mám v záloze i několik novinek, které začnu zpracovávat, jakmile dokončím úpravy. Kalows

17.05.2012

Odkazy

Mnohem déle než rok se na vzhledu a funkci PRSTu nic neměnilo. Pouze jsme doplňovali nové snímky. Nedávno jsem se rozhodl přidat na stránky PRSTu novou sekci, kde budeme uvádět odkazy na zajímavé wbové stránky. Náš turistický průvodce z tohoto důvodu doznává menších úprav na vzhledu. Kalows

13.09.2010

Změna názvu

Rozhodl jsem se změnit název našich stránek. Slovo 'sport' v našem názvu nevystihovalo jejich obsah. Bylo nad rámec našich možností mapovat i příležitosti ke sportovnímu vyžití. Upravil jsem název na 'Poznávání Relaxace Stezky Turistika', abych zachoval osvědčenou zkratku 'P.R.S.T.' . Takto upravený název lépe vystihuje skutečnost, že náš projekt bude sloužit jako turistický průvodce. Současně s touto změnou se poněkud mění i vzhled našich stránek. Kalows

10.03.2010

Naše historie

Uvedli jsme do života rozhodnutí informovat návštěvníky o událostech, které přinášejí změny našeho průvodce.

07.03.2010

Přírůstky a aktualizace

Od včerejška si můžete nechat zobrazit novinky za poslední týden, za poslední měsíc nebo za posledního čtvrt roku. Tato úprava by vám měla pomoci snadněji vyhledávat tipy na výlet.

19.03.2009

Nová tvář

Na začátku roku jsme se shodli, že náš turistický průvodce dlouhou dobu nezměnil vzhled a že již může působit fádně. Proto jsme v březnu dali stránkám novou podobu. Věříme, že toto osvěžení vám zpříjemní vyhledávání a poznávání v regionech severní Čechy a východní Čechy.

18.07.2008

Příspěvky: obohacení informací

Přírodní krásy zachycené na našich stránkách zaujmou svými vlastnostmi. Památky regionů severní Čechy a východní Čechy mají svou historií a s některými se pojí také místní pověsti. Proto jsme se rozhodli připojovat podle možnosti informace o vybraných objektech nebo o jejich skupinách. Abychom rozšířili možnosti poznávání kraje, snažíme se připojovat jak popisy nejzajímavějších objektů a jevů, tak i vyprávění o různých příhodách. Rádi uveřejníme i příspěvky od návštěvníků našich stránek.

11.06.2007

Zřízení fotogalerií

V průběhu tvorby jsme zjstili, že dokážeme k popisovaným objektům pořídit často i více zajímavých snímků. Abychom vám zlepšili možnost vyhledávat tipy na výlet, dohodli jsme se, že zřídíme každému objektu minigalerii, do které bude možné vložit až šest fotografií.

14.05.2006

Spoluautoři

Krátce po vzniku stránek se do tvorby zapojila Ivča Bianka a získala pro spolupráci také svoji kamarádku Aničku. Příležitostně nám také pomáhají další přátelé.

17.04.2006

Vznik projektu P.R.S.T.

Rozhodl jsem se vytvářet turistického průvodce, který bude informovat o turisticky zajímavých místech, památkách, přírodních krásách, naučných stezkách i rozhlednách, a který bude u každého objektu zobrazovat i fotografii. Dne 17.4.2006 byl turistický průvodce pro severní Čechy a východní Čechy zpřístupněn.